Akaryakıt Ekipmanları > Elaflex Hakkında > 
Elaflex Hakkında
ELAFLEX firması 1923 yılında kurulmuştur. Bir aile şirketi olan firma tersanelere ve donanmaya teknik malzeme tedariki ile başlayıp, bugün dolum konusunda uzman uluslararası bir şirket konumuna gelmiştir.Hortum ve bağlantı elemanları (SAT) ile kompansatör (ERV) departmanları ELAFLEX-Gummi Ehlers GmbH firması tarafından yönetilmektedir. Firma akaryakıt, kimyasal ve diğer endüstriyel sıvıların dolum ve boşaltması için hortumlar, bağlantı elemanları ve kauçuk kompansatörlerin satışını yapmaktadır. ELAFLEX-Gummi Ehlers GmbH firması dünyanın sayılı uçak ikmal hortumu ve kompansatör üreticilerindendir.

ELAFLEX HIBY Tanktechnik GmbH & Co. KG
(EHT) firması ZVA akaryakıt tabancalarının üretim ve satışını yapmaktadır. ZVA markalı otomatik akaryakıt tabancaları 60’lı yılların başında Slimline ve C16 akaryakıt pompa hortumlarıyla birlikte geliştirilmiş ve kullanıma sunulmuştur. Günümüzde ELAFLEX firması ZVA otomatik akaryakıt tabancaları ve akaryakıt hortumları ile dünyanın birçok ülkesinde pazar lideri konumundadır.

Akaryakıt dolumu konusunda yüksek emniyet standartları gerekmektedir. ELAFLEX kendi bünyesindeki araştırma geliştirme departmanı ile bu konuda söz sahibidir ve sertifikalandırma kuruluşlarıyla yakın ilişki içerisinde çalışmaktadır.