Medya > Haber ve Basın Bültenleri > Enerji üretiminde Topkapı Endüstri > 
Enerji üretiminde Topkapı Endüstri

1995 yılından bu yana, GE-Jenbacher Gaz Motorları Türkiye temsilici olan Topkapı Endüstri,  220’i aşkın gaz motoru ile 336 MW kurulu elektrik gücüne ulaşmıştır. Bu kurulu gücün yaklaşık yarısı doğalgaz yakıtlı santrallerden diğer yarısı ise biyogaz ve çöp gazı yakıtlı santrallerden oluşmaktadır. Topkapı Endüstri’nin ülkemizin önde gelen Gıda, Tekstil, Otomotiv, Otel, Alışveriş Merkezi ve Seramik sektörlerinde çalışmakta olan enerji santrallerinde üretilen elektrik ve bunun yanı sıra atık ısıdan kazanılan sıcak su ve buhar sayesinde, yatırımcısının enerji giderlerinde önemli oranlarda tasarruf sağlamaktadır.

Kojenerasyon teknolojisine dayalı elektrik üretim sistemlerinde 20 nci yılını tamamlayan Topkapı Endüstri, edindiği tecrübeleri, kullanıcılarına ve Türkiye ekonomisine sunmaktadır. Yakın zamanlarda devreye alınan tesisleri sıralayacak olursak; 627 kW elektrik gücüne sahip Adana Sheraton Oteli, büyükbaş hayvan gübresinden elde edilen biyogaz yakıtlı 2.100 kW elektrik üretim kapasitesine sahip Sütaş Çiftliği, atık ısısı seramik kurutmada kullanılan 3.300 kW elektrik üretim kapasitesine sahip Uşak Seramik projeleri geçtiğimiz günlerde devreye alınmıştır.

Hızla büyümekte olan Topkapı Endüstri firması, kendi alanında pazar lideri olmasını, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, ekonomik ve etkin mühendislik hizmetleriyle kaliteden ödün vermeyen tecrübeli ekibi ile başarmaktadır.