Web sitesini kullanmaya devam ederek Çerez kullanımı ve diğer politikalarımızı kabul ediyor olacaksınız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

x

Sık Sorulan Sorular

Eğer Jenbacher gaz motoru kullanıcısıysanız veya almayı düşünüyorsanız aklınıza bazı sorular gelebilir. Lütfen aşağıdaki sıkça sorulan soruların özetini okuyun.


● Gaz motorumun bakım aralıkları ve bakımlarda yapılacak olan işlemler nelerdir?
INNIO Jenbacher tarafından motorunuz için özel hazırlanmış “Bakım El Kitabı” içerisinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak isterseniz Servis Ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

● Gaz motorumun gücü, ısıl ve elektriksel verimi, yağ sarfiyatı vb. verilere nasıl ulaşabilirim?
Konu ile ilgili bilgiler motor versiyonuna özel olmakta ve satış kontratının eki olan TS (Technical Spesification) dokümanında bulunmaktadır.

● Gaz motorumda kullanacağım yağlama yağını nasıl seçmeliyim?
INNIO Jenbacher’in “Onaylı Yağlar” talimatından motor serisi ve gaz tipinize göre belirlenmiş olan yağların listesini bulabilirsiniz. En güncel talimat için Servis Ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

● Bakım anlaşmaları motor ömrü boyunca uzun dönemli olarak mı imzalanmaktadır?
Motor ömrü boyunca (60.000-80.000 saat) sunabileceğimiz bakım anlaşmaları olduğu gibi kısa dönemli ve yıllık bakım anlaşma opsiyonlarımız da bulunmaktadır.

● Saha servis taleplerimi nasıl iletebilirim?
Servis taleplerinizi online servis platformumuz “Fieldco” üzerinden iletebilirsiniz. Eğer bu platform için hesabınız yok ise Servis Ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

● Gaz motorları ile ilgili alabileceğimiz eğitimler var mıdır?
Saha personelinizin ihtiyaçlarına göre özel eğitim içerikleri oluşturabileceğimiz gibi standart eğitimlerimiz de (temel motor işletim, yağ yönetimi vb.) bulunmaktadır.

● Motoruma tekrar start vermeden önce servisle iletişime geçmemiz gereken durumlar nelerdir?
INNIO Jenbacher’in belirlediği “kritik alarmlar” listesinde yer alan alarmları ekranda gördüğünüzde servisle iletişime geçmenizi öneririz. Kritik alarmlar listesi için Servis Ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

● Dizel yakıtlı jeneratör satışınız bulunuyor mu?
Jenbacher, gaz içerikli yakıtların elektriğe çevrilmesi alanında tecrübeye sahiptir. Sıvı yakıtlı herhangi bir uygulamamız yoktur. Birçok çeşit gaz içeriği için uygulama örnekleri mevcuttur. Gaz analizinize uygun motor modeli için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

● Hayvansal atıklardan biyogaz tesisi kurmak istiyorum, yardımcı olur musunuz?
Öncelikle atık miktar ve çeşitliliğinize göre, biyogaz tesisi kurulumu yapan firmalar tarafından bir fizibilite çalışması gerçekleştirilmelidir. Bu firmalar gerçekleştirecekleri fizibilite çalışmasının ardından oluşacak gazın analizini ve miktarını sizlerle paylaşmalıdır. Bu analize ve gaz miktarına uygun kapasite belirlenmeli ve ardından motor seçimi gerçekleştirilmelidir. Motor seçim aşamasından itibaren elektrik üretimi aşamasına kadar tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

● Gaz motoru fiyat ve modelleri nelerdir?
Gaz motoru fiyatları, motor modeline ve kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Motor modeli seçimi ve kapsamı müşterinin tesis ihtiyacına göre belirlenerek fiyat çalışması gerçekleştirilmektedir. Motor modellerimize link üzerinden ulaşabilir, gaz motoru fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Topkapı Endüstri Malları Ticaret A.Ş © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.