Web sitesini kullanmaya devam ederek Çerez kullanımı ve diğer politikalarımızı kabul ediyor olacaksınız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

x

Isı Geri Kazanımı Çevrenizi ve Cebinizi Korur

Isı Geri Kazanımı Çevrenizi ve Cebinizi Korur

Neden Isı Geri Kazanımı?
Asıl soru şu şekilde olmalıdır : Neden ısı geri kazanımı yok? Vidalı kompresöre giren elektrik enerjisinin neredeyse %94’ü ısıya dönüşür. Bu enerjinin yaklaşık % 96’sı geri kazanılabilir ve tekrar kullanılabilir.

Sıcak Hava ile Ortam Isıtması
Vidalı kompresörlerin kendine has dizaynı, kullanılan toplam enerjinin % 96’sının geri kazanılmasına ve ısıtma amaçlı kullanılmasına olanak tanır. Hava kanalları, ısıyı nerede kullanılacaksa oraya iletir. Böylelikle kompresör odasının bitişiğindeki depo alanları veya atölyeler, özellikle kış aylarında kompresörden arta kalan ısıyla ısınırlar. Sıcak hava gereksinimi olmadığında açığa çıkan ısı bir havalandırma kapağıyla dış mekana yönlendirilir.

Sıcak Su Oluşturma
Farklı amaçlar için kullanmak üzere PTG plakalı ısı eşanjörü veya SWT emniyetli boru tipi ısı eşanjörü sayesinde 70° C veya 90° C’ye kadar sıcak su geri kazanılabilir. PTG plakalı ısı eşanjörleri kullanım suyu ısıtma uygulamaları için kullanılmaktadır. SWT emniyetli ısı eşanjörleri ise su çevrimine içerden temasın olmadığı ve suyun en yüksek saflık oranı talebinin karşılanabildiği durumlarda önerilir.

FOTO GALERİ
Topkapı Endüstri Malları Ticaret A.Ş © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.