Web sitesini kullanmaya devam ederek Çerez kullanımı ve diğer politikalarımızı kabul ediyor olacaksınız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

x

Biyogaz

Bugünlerde herkes sürdürülebilir enerjiden bahsediyor, ancak eylemler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur. Organik atıkların fermantasyonundan elde edilen biyogazı kullanan INNIO'nun pistonlu içten yanmalı motorları, bugün, yarın ve gelecekte işletmenizi güçlendirmek için güvenilir bir enerji kaynağı olarak ısı ve enerji oluşturabilir.

Nasıl çalışır?
Biyogaz üretimi süreci üç aşamaya ayrılmıştır: Biyo-girdinin hazırlanması, fermantasyon ve artık malzemenin son işlemi.Başlangıçta, organik malzeme birincil bir çukurda toplanır, gıda atığı durumunda zararlı mikropları gidermek için sterilize edilir ve çürütücüye taşınır. Çürütücüde üretilen biyogaz, gaz üretimindeki dalgalanmalardan bağımsız olarak sürekli bir gaz beslemesi sağlamak için bir gaz depolama tankında toplanır. Son olarak, biyogaz bir gaz motoruna beslenir. Güvenlik nedenlerinden dolayı, aşırı gaz üretimi durumunda fazla gazın yakılabilmesi için bir gaz alevleyicinin kurulması tavsiye edilir.

Özellikler ve Faydalar
● Biyogaz ile birlikte yerinde enerji ve ısı üretimi için son derece verimlidir.
● Gübre, sıvı gübre ve biyoatıkların bertaraf edilmesi ve aynı zamanda enerjiden yararlanılması için alternatif bir bertaraf yöntemi - geleneksel yakıtlar için değerli bir ikame.
● Sera gazlarının azaltılması için yüksek potansiyel.
● Kalan malzeme, nötralize edilmiş asidi, daha yüksek ph değeri, tutulan besin maddeleri ve koku eksikliği ile karakterize edilen yüksek kaliteli tarımsal gübre olarak kullanılır.

  • Biyogaz - Broşür
Topkapı Endüstri Malları Ticaret A.Ş © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.